Запитання та відповіді

Питання загального характеру
 1. Скільки триває перевірка на детекторі брехні (поліграфі)?

  Відповідь: Тривалість перевірки з використанням поліграфу – від 1,5 до 2 годин в залежності від кількості питань, які потрібно з’ясувати, складності питань, а також в залежності від виконання особою, що тестується вимог та процедур тестування, що оговорюються поліграфологом у ході передтестової бесіди.

 2. З яких етапів (процедур) складається перевірка на детекторі брехні (поліграфі)?

  Відповідь: Кваліфіковані поліграфологи дотримуються загальноприйнятої процедури тестування, а саме:

  • передтестова бесіда з особою, що буде тестуватися;
  • безпосередньо сама перевірка;
  • опрацювання отриманих результатів (підготовка довідки).

 3. Чи можливо обманути детектор брехні (поліграф)?

  Відповідь: Обманути поліграф (детектор брехні) можливо. Але зробити це можуть лише одиниці, зокрема, досвідчені та добре підготовлені розвідники (співробітники спецслужб), які проходять відповідну підготовку. Звичайна пересічна людина, як правило, не має таких професійних навичок. Слід зазначити, що будь-які дії опитуваної особи, спрямовані на обман у ході проведення процедури тестування, одразу ж виявляються кваліфікованим поліграфологом та трактуються як свідома протидія тестуванню з метою приховання інформації.

 4. Чи може помилятися детектор брехні (поліграф)?

  Відповідь: Поліграф (детектор брехні) – це лише технічний прилад, який реєструє психофізіологічні реакції людини на стимули, які пред’являє поліграфолог (стимули бувають у вигляді тестових питань, зображень, схем, тощо), тому достовірність інтерпретації поліграм (результатів тестування) залежить виключно від підготовки (кваліфікації) поліграфолога.

 5. Якою є достовірність інформації, отриманої за результатами тестування з використанням поліграфу?

  Відповідь: Більшість поліграфологів розділяє думку, що достовірність тестування складає від 85% до 96%, проте дана цифра є відносною. Як правило, результату 100% достовірності – не дає ніхто з тверезомислячих фахівців. Достовірність залежить від різних факторів, а саме, тестів, які використовуються (т. зв. американської або російської школи детекції брехні), психофізіологічного стану особи, яка тестується (сон, відпочинок напередодні тесту, вживання фармацевтичних препаратів з метою протидії, інше), часу доби, коли проходить процедура тестування (ранок, вечір) та багато інших.

 6. Якою має бути кваліфікація поліграфолога?

  Відповідь: В Україні на даний час немає єдиного закону або іншого нормативного акту, який регулює (визначає) порядок підготовки та вимоги до фахівців-поліграфологів. Загальноприйнятими є вимоги, що особа має мати вищу юридичну, психологічну або медичну освіту, свідоцтво про проходження навчальних курсів за спеціальністю «поліграфолог» або диплом про відповідну освіту, комунікабельність, вміння легко вступати в контакт з людьми, вести невимушену розмову, стресостійкість, високий загальний розвиток та ерудиція, стійкість до стороннього впливу, вміння переконувати та пояснювати.

 7. Чи мають юридичну силу результати тестування?

  Відповідь: Результати тестування з використанням поліграфу не тягнуть правових наслідків, не мають доказової сили та не можуть бути підставою для прийняття будь-яких адміністративно-управлінських рішень стосовно особи, а лише використовуються виключно як відомості ймовірного або орієнтувального характеру.

  .

 8. Що можна перевірити поліграфом?

  Відповідь: Детектор брехні (поліграф) реєструє психофізіологічні реакції людини по каналам реєстрації шкірно-гальванічної реєстрації, артеріального тиску, фотоплетизмограми, верхнього дихання, нижнього дихання, тремору під час надання відповіді на стимул (тестове питання, малюнок, схема тощо), який пред’являє поліграфолог.

 9. Чи шкідливий поліграф (детектор брехні) для людського організму?

  Відповідь: Поліграф (детектор брехні) – абсолютно безпечний прилад, який лише реєструє реакції організму, не випромінює радіацію, не подає на тіло людини електрострум, а лише фіксує її реакції на запитання поліграфолога, поліграф вимірює реакції людини по типу термометра, стетоскопа, інших медичних приладів.

 10. Які найбільш поширені марки виробників поліграфів в Україні?

  Відповідь: Найбільш поширеними на теренах України є наступні поліграфи: виробництва України (РУБІКОН), виробництва Росії (КРІС, БАР’ЄР, РИФ, ЕПОС, ДІАНА, ПОЛАРГ), виробництва США (АКСІТОН, СТОЛТІНГ, ЛАФАЄТ), виробництва Канади (ЛАЙМСТОУН).  

 11. Чи є протипоказання для проходження перевірки з використанням поліграфа?

  Відповідь: Опитування із використанням поліграфа не проводиться якщо у опитуваної особи наявні:
  – травми, анатомічні дефекти та обмороження пальців рук, ампутація верхніх кінцівок;
  – гострий період соматичних та психічних захворювань;
  – гострий больовий синдром;
  – початок менструального циклу;
  – проблеми пов’язані з порушенням менструального циклу, клімаксом, інше;
  – захворювання, що супроводжуються вираженою серцево-судинною, дихальною недостатністю;
  – вроджене чи набуте слабоумство середнього та важкого ступенів;
  – регулярне вживання сильнодіючих препаратів або психотропних речовин, що впливають на функціонування центральної нервової, серцево-судинної чи дихальної системи.
  Тестування з використанням поліграфа не проводиться щодо осіб, що перебувають у другій половині вагітності.

Залишились запитання?

  Поліграф Ужгород - фірма, що спеціалізується на перевірці на поліграфі. Надаємо послуги Психофізіологічного тестування із застосуванням поліграфа – опитування з використанням комп’ютерного технічного засобу (поліграфа).
  Здійснюємо перевірки на поліграфі-детекторі брехні в Ужгороді та закарпатській області

  Наша Адреса

  м. Ужгород, вул. Руська, 5 офіс 7

  Телефон

  +38 066 920 6728

  EMAIL

  ungvar@poligraf.uz.ua